Aromamarketing w salonie jubilerskim

Na czym polega aromamarketing w salonie jubilerskim?

Aromamarketing w salonie jubilerskim to świadome i celowe wykorzystanie zmysłu węchu do zbudowania pozytywnego wizerunku salonu oraz zwiększenia jego sprzedaży. Polega na rozpylaniu we wnętrzach salonu odpowiednio dobranego zapachu. Zapachu, który będzie wizytówką salonu jubilerskiego, przyciągnie Klientów i zatrzyma ich na dłużej. Warto zaznaczyć, że zapach powinien zostać wybrany z należytą starannością. Przede wszystkim należy skupić się na oczekiwaniach i efektach, jakie przynieść ma wdrożenie aromamarketingu w salonie jubilerskim.

Marketing sensoryczny w salonie jubilerskim

Aromamarketing to nowoczesne narzędzie do oddziaływania na odbiorców przestrzeni handlowo-usługowych. Jest elementem marketingu sensorycznego. Działania związane z wykorzystaniem wszystkich zmysłów człowieka przychodzą z pomocą, wszędzie tam, gdzie tradycyjny marketing przestał się sprawdzać. Wykorzystanie ich w salonach jubilerskich zyskuje na popularności,  ponieważ przynosi szybkie i zadziwiająco zadowalające efekty. Z pewnością zmysł węchu jest jednym z najważniejszych zmysłów. Po pierwsze jest jedynym zmysłem, którego człowiek nie jest w stanie wyłączyć, ponieważ aby żyć musimy oddychać. Po drugie zapach działa poza naszą świadomością. Nie musimy zdawać sobie sprawy z obecności zapachu. Właściwości rozpylanej kompozycji zapachowej zadziałają zawsze.

Jakie są korzyści z wdrożenia aromamarketingu w salonie jubilerskim?

Decyzja o wdrożeniu aroma marketingu w salonie jubilerskim prawdopodobnie stanie się jedną z najlepszych. Należy podkreślić, że aromamarketing przynosi szereg korzyści. Tworzy prozakupową atmosferę w salonie jubilerskim oraz relaksuje Klientów. Warto zauważyć, że relaks nie może rozleniwiać Klienta. Przecież mamy przede wszystkim zwiększyć sprzedaż biżuterii. Rozpylany zapach skłoni ludzi do podjęcia spontanicznych decyzji zakupowych. Z tego powodu w salonach jubilerskich stosujemy zapachy, w otoczeniu których Klienci czują się luksusowo. Podnosimy rangę miejsca, wzmagamy poczucie prestiżu, budujemy atmosferę zaufania. Biorąc to pod uwagę aromamarketing przynosi jubilerom wymierne efekty. Przede wszystkim w postaci wzrostu przychodów. Warto zauważyć, że aromatyzowany salon jest postrzegany jako bardziej wartościowy. Klienci czują się w nim dobrze, więc subiektywna ocena z wizyty jest wyższa. Odpowiedni, profesjonalny zapach do salonu jubilerskiego na długo zapadnie w pamięć. Co spowoduje wzrost wskaźnika powrotów do salonu i jego poleceń innym ludziom.

Profesjonalne zapachy dla jubilera

Profesjonalne zapachy do salonu jubilerskiego to propozycja zapachów do rozpylania w salonach z biżuterią. Ich rolą jest przede wszystkim podkreślenie wyjątkowości i unikalności oferowanych produktów. A także budowanie pozytywnego wizerunku salonu oraz wyróżnienie go na tle konkurencyjnych salonów. Skutkiem tego jest zachęcenie Klientów do dokonania zakupów już podczas pierwszej wizyty. Jubilerom proponujemy zapachy zmysłowe i subtelne, w otoczeniu których, człowiek czuje się komfortowo i wyjątkowo. Ich finezyjność nawiązuje do osobistego i uwodzicielskiego charakteru biżuterii. Oferowane w salonach jubilerskich produkty sprawiają kupującym i obdarowanym przyjemność. Taki właśnie powinien być zapach do salonu jubilerskiego – wyjątkowy, przyjemny oraz delikatnie uwodzicielski. Z uwagi na swoje składniki, kompozycja zapachowa zadziała na Klientów w zaplanowany wcześniej sposób. Nuty kwiatowe dodadzą elegancji, drzewne prestiżu, a cytrus rozświetli, często ciężką w percepcji, bazę zapachu.

Jak wybrać zapach do salonu jubilerskiego?

Aby ułatwić naszym Klientom proces wdrożenia aromamarketingu w salonie jubilerskim oraz pomóc w wyborze odpowiedniego  zapachu, przeprowadzamy najpierw wywiad na temat salonu i oferowanych produktów, a także oczekiwań właściciela. Dopiero wówczas przedstawiamy możliwości współpracy oraz proponujemy zapachy, które sprawdzą się w salonie jubilerskim. Z uwagi na indywidualny charakter naszej usługi, nigdy nie decydujemy się na propozycję zapachów uniwersalnych. Ponieważ nie każdy nawet najładniejszy zapach sprawdzi się w każdym miejscu. Jeśli chcesz skorzystać z naszego doświadczenia, serdecznie Cię zapraszamy. W każdej chwili możesz spotkać się z naszym handlowcem lub zamówić u nas próbki proponowanych zapachów. A następnie wybrać zapach, który spełnia Twoje oczekiwania.

Jak stworzyć zapach w salonie jubilerskim?

Należy podkreślić, że w usłudze aromamarketingu najważniejszy jest zapach. Odgrywa on kluczową rolę w naszej pracy. Jego jakość rzutuje na powodzenie przedsięwzięcia. Zapach musi być wyczuwalny dla Klienta i równomiernie rozprowadzony. Warto pamiętać, że nie może być zbyt mocny i przytłaczający. Z tego powodu wdrożenie aromamarketingu w salonie jubilerskim wiąże się z montażem profesjonalnych urządzeń do aromamarketingu. Podstawowym założeniem aromamarketingu jest uzyskanie efektu stałości zapachu. Nie ważne, czy Klient odwiedzi salon rano, czy popołudniu. A więc każdej porze otwarcia salonu Klient zpowinien zostać przywitany pięknym zapachem. Zapach ten staje się wizytówką salonu i jest rozpoznawalny przez jego Klientów. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt zapachowy, należy użyć profesjonalnych urządzeń aromatyzujących, które działają na zasadzie zimnej dyfuzji. Podsumowując, tylko nowoczesne dyfuzory zapachowe są w stanie zapewnić zadowolenie wymagającym Klientom. Wybierając dyfuzor zapachowy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość oferowanych urządzeń do aromamarketingu.

Dyfuzor zapachowy do salonu jubilerskiego

Jak wcześniej wspomnieliśmy, urządzenie do aromamarketingu w salonie jubilerskim powinno działać na zasadzie zimnej dyfuzji. Jest to najnowocześniejsza i najefektowniejsza metoda aromatyzacji pomieszczeń. Pamiętajmy, że zapach tworzymy dla ostatecznego odbiorcy, czyli Klientów salonów jubilerskich. Tak więc dyfuzor zapachowy należy dobrać do powierzchni sali sprzedaży. Zważywszy na to, błędem byłoby dobieranie mocy aromatyzera i ustawianie intensywności do powierzchni całkowitej. Abyśmy mogli zaproponować Wam optymalne rozwiązanie, potrzebujemy wiedzieć, jaką powierzchnię ma sala, w której przebywają Wasi Klienci. Czy jest to jedna sala, czy kilka. Możemy również rozprowadzić zapach poprzez system wentylacji mechanicznej. W tym przypadku musicie podać nam wydajność centrali wentylacyjnej lub rekuperacji.

Aromamarketing w salonie jubilerskim – topowe dyfuzory zapachowe

Wśród naszych Klientów, którzy zdecydowali się wdrożyć z nami aromamarketing w salonie jubilerskim, największym powodzeniem cieszy się dyfuzor zapachowy AirQ270. Jest to profesjonalne urządzenie amerykańskiej marki Prolitec. Z uwagi na zaawansowany programator i możliwość ustawień, stosujemy go w pomieszczeniach o wielkości od 10 do 150 m2. Drugim urządzeniem, który doceniają nasi odbiorcy jest dyfuzor zapachowy AirQ160. Ten model radzi sobie z pomieszczeniami o wielkości od 1 do 50 m2. W rzeczywistości dobór urządzenia to również kwestia indywidualna. Z przyjemnością podpowiemy, który system zapachowy będzie dla Ciebie najlepsze.

Oferta aroma marketingu do salonu jubilerskiego, czyli profesjonalny system zapachowy

Nasza oferta na aromamarketing do salonu jubilerskiego to kompleksowa propozycja optymalnego dyfuzora zapachowego oraz oczywiście odpowiedniego zapachu. Nasz system zapachowy zapewnia wysoką jakość aromatyzacji przestrzeni handlowo-usługowej. Oferujemy naszym Klientom aroma marketing w opcji zakupu urządzeń na własność oraz opcję wynajmu dyfuzorów, z opcją wymiany zapachu w cenie miesięcznego abonamentu. To Ty decydujesz, jaka forma współpracy jest dla Ciebie odpowiednia. Nasze elastyczne zasady i indywidualne podejście do każdego Klienta, na pewno Ci się spodoba. Serdecznie zapraszamy do Aroma Projekt!