Jak skutecznie wykorzystać aromatyzację w biznesie?

Dziś opowiemy Wam jak skutecznie wykorzystać aromatyzację w biznesie. W dobie wciąż zmieniającego się świata, wszelkich nowinek i rosnącej konkurencji, właściciele biznesów rozmyślają jak i czym mogą zaskoczyć swoich Klientów i odbiorców. Tradycyjny marketing przestał wystarczać. Co oprócz przyciągającej wzrok wystawy, pięknej ekspozycji i idealnej obsługi, potrzebne jest do osiągnięcia sukcesu? Z pomocą przychodzi aromamarketing, czyli marketing zapachowy.

Co to jest aromatyzacja wnętrz?

Aromatyzacja wnętrz to z definicji wypełnienie przestrzeni pięknym, wyjątkowym zapachem w celu stworzenia przyjemnej, często prozakupowej, atmosfery. W efekcie wybrany zapach do pomieszczeń z uwagi na swoje właściwości przyniesie określony, satysfakcjonujący efekt. Przyjmuje się, że przemyślane działanie i odpowiedzialny dobór rozpylanej kompozycji zapachowej, dobranej pod kątem profilu działalności, specyfiki miejsca i branży, to już pójście o krok dalej w naszym pachnącym świecie. Bez wątpienia krokiem tym jest aromamarketing, nazywany również marketingiem zapachowym.

Profesjonalna aromatyzacja wnętrz i aromamarketing

Lubimy mówić, że aromamarketing to coś więcej niż przyjemny zapach unoszący się w powietrzu… Marketing zapachowy to świadome wykorzystanie zmysłu węchu w biznesie. To kreowanie wyjątkowego klimatu wnętrza poprzez rozpylanie odpowiednio dobranego zapachu. Zapach w profesjonalnej aromatyzacji wnętrz dobieramy głównie do specyfiki miejsca i branży oraz wystroju wnętrza. Ale również i przede wszystkim do oczekiwań naszych Klientów względem wdrożenia usługi. Zadowolenie Klienta jest dla nas priorytetem. Wiemy, że zapach musi przynieść określone korzyści. Dlatego zakładamy je wspólnie zaraz na początku rozmów o możliwej współpracy.

Jak skutecznie wykorzystać aromatyzację w biznesie, czyli czy aroma marketing jest mi potrzebny?

Jeśli chodzi o odpowiedź na to pytanie, to tak! Zdecydowanie możemy powiedzieć, że aromamarketing niesie za sobą szereg korzyści dla każdego. Wbrew pozorom, nie ma biznesu, którego nie moglibyśmy aromatyzować. Z uwagi na to, że aromatyzacja wnętrz to tworzenie przyjemnej atmosfery, jest działaniem, które może być skierowane do Klientów, ale również do pracowników i samych siebie.  Zastanawiając się, jak skutecznie wykorzystać aromatyzację w biznesie, należy przede wszystkim zastanowić się na kogo chcemy oddziaływać zapachem. Wpływanie na emocje Klientów to podstawowe założenie aromamarketingu. Jako przykład podać można aromatyzację, której celem jest kreowanie prozakupowej atmosfery w miejscu sprzedaży produktów lub usług.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że na przestrzeni 10 lat działalności naszej firmy, zaobserwowaliśmy jak aromamarketing ewaluuje. Rozwija się wraz z potrzebami naszych Klientów. Warto zauważyć, że możliwości wykorzystania aromatyzacji w biznesie są praktycznie nieograniczone. Coraz częściej aromatyzacja dedykowana jest nie klientom, a pracownikom lub nam samym.

Dowiedz się, jak skutecznie wykorzystać aromatyzację w biznesie

O korzyściach z zastosowania profesjonalnej aromatyzacji wnętrz i wdrożenia aroma marketingu, można mówić dużo i długo. Faktem jest, że marketing sensoryczny, a przede wszystkim marketing zapachowy, stają się w Polsce obecnie standardem, a nie luksusem. Aromatyzacja daje nam szereg ciekawych możliwości. Wystarczy tylko na spokojnie zastanowić się jak i w którym momencie wykorzystać jej dobrodziejstwo. W naszych głowach jest mnóstwo pomysłów, jak, gdzie i kiedy uruchomić zmysł węchu. A także jaki zapach będzie tym odpowiednim i wyjątkowym.

Aromatyzacja wnętrz jako sposób na zwiększenie sprzedaży

Aromamarketing i profesjonalna aromatyzacja wnętrz wykorzystywana jest przede wszystkim do zwiększenia sprzedaży. Mamy tu na myśli nie tylko rozpylanie zapachu chleba w piekarni czy na stoisku z pieczywem w markecie. Jest to oczywiście klasyczny przykład cross sellingu. Nie da się ukryć, dość szeroko stosowany w przestrzeniach handlowych. Jednakże aromatyzacja to również kreowanie prozakupowej atmosfery w miejscu sprzedaży i punktach obsługi Klienta. Rozpylane zapachy mają wówczas na celu wyróżnić miejsce na tle konkurencji, a nade wszystko wzmagać poczucie prestiżu i luksusu. Wszystko po to, aby zwiększać spontaniczność podejmowanych decyzji zakupowych. A następnie podnieść wskaźnik powrotów i poleceń miejsca, produktu czy usługi, innym ludziom.

Z tego powodu śmiało możemy powiedzieć, że aromatyzacja i aromamarketing mogą przynieś efekt natychmiastowy, tu i teraz. Ale także, co warto zaznaczyć, mogą zwiększać sprzedaż długofalowo. Ważne jest, by wdrożenie usługi było przemyślane i zaplanowane. Warto również, oddać misję stworzenia odpowiedniej oprawy zapachowej dla swojej firmy, w ręce profesjonalnej i przede wszystkim doświadczonej firmy. 

Aromatyzacja wnętrz firmy, czyli dbanie o pozytywny wizerunek

Niezwykle ważnym aspektem naszych działań w wielu biznesach jest podnoszenie komfortu właścicieli firm, czyli naszych Klientów, a także ich pracowników. Odpowiednio dobrany zapach wpłynie na bardzo dobre samopoczucie. Istnieją zapachy, które nie tylko umilą czas przebywania w danym miejscu. Ale nade wszystko mogą wpłynąć na jakość pracy człowieka. Możemy zapachem wpłynąć na przykład na wydolność naszej głowy. A nawet sprawić, by ilość popełnianych błędów przez naszych pracowników była jak najmniejsza. Przecież zapachy mają działanie aromaterapeutyczne. Naturalne właściwości naszych olejków do aromatyzacji są na prawdę zaskakujące. Aromatyzacja w biznesie to dbanie o komfort ludzi, którzy pracują w Twojej firmie.

Aromatyzacja wnętrz jako element dbałości o komfort pracowników i właścicieli

Możesz skutecznie wykorzystać aromatyzację w swoim biznesie nie tylko do zwiększenia sprzedaży. Jest to idealny sposób na stworzenie pozytywnego wizerunku firmy. Jeśli tylko masz siedzibę, jeśli Twoja Firma ma swoje miejsce na ziemi, aromatyzacja pomieszczeń i aromamarketing są dla Ciebie! Czy możesz wyobrazić sobie coś piękniejszego, niż to że wchodzisz do firmy, w której niebiańsko cudnie pachnie? Zapach jest Twoją wizytówką, która już od progu przywita wszystkich gości i wprawi ich w cudowny nastrój. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Dodatkowo zmysł węchu jest jedynym zmysłem, którego nie możesz wyłączyć! Naszym zdaniem niezwykle warto go wykorzystać. Jest to najprostszy sposób, by w elegancki, nienachalny i niebanalny sposób zbudować pozytywny wizerunek marki, miejsca i firmy.

Neutralizacja przykrych woni, czyli wartość dodana do aromatyzacji wnętrz

Nie ma nic gorszego niż przykre zapachy w powietrzu. Gdy gdzieś brzydko pachnie, od razu nie chce nam się tam przebywać. Skojarzenia z miejscem są złe i bardzo często powodują, że chcemy z tego miejsca jak najszybciej wyjść i udać się jak najdalej. Efekt jest taki, że w wizerunek miejsca staje się nieatrakcyjny. Dodatkowo podświadomie nie chcemy mieć z nim nic do czynienia. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie omawiana profesjonalna aromatyzacja wnętrz. Dobrej jakości zapachy do wnętrz będą prawdziwie neutralizować przykre aromaty. Warto zaznaczyć, że nie mamy na myśli maskowania tego co nam brzydko pachnie. Podstawą jest prawdziwa neutralizacja poprzez eliminację bakterii z powietrza. Ponieważ to co nam śmierdzi, to właśnie bakterie, które namnażają się we wnętrzu. Każda nasza kompozycja, której używamy, posiada takie zdolności. W ofercie mamy również dedykowane linie zapachów do tzw. zadań specjalnych. Stosujemy je wszędzie tam, gdzie zapachy o standardowej zdolności neutralizacji, nie radzą sobie z zainstalowała sytuacją. W przeciwieństwie do tzw. marketowych, tradycyjnych rozwiązań, technologia zimnej dyfuzji, w której działamy, przynosi spektakularne efekty. Śmiało można powiedzieć, że neutralizacja przykrych woni to wartość dodana do naszej usługi aromatyzacji wnętrz.

Powiemy Ci, jak skutecznie wykorzystać aromatyzację w biznesie

Jesteśmy agencją marketingu zapachowego, która działa na polskim rynku profesjonalnej aromatyzacji wnętrz od prawie 10 lat. Nie zajmujemy się niczym więcej. Warto zaznaczyć, że naszą główną i jedyną działalnością jest właśnie Aroma Projekt. Pozwala nam to nieprzerwanie skupiać się na tworzeniu zapachu i obsłudze naszych Klientów w zakresie marketingu zapachu oraz profesjonalnej aromatyzacji wnętrz. Jeśli jesteś zainteresowany naszą usługą lub zastanawiasz się, jak skutecznie wykorzystać aromatyzację w biznesie, nie czekaj, skontaktuj się z nami nawet dzisiaj. Jesteśmy tutaj dla Ciebie i z przyjemnością doradzimy Ci jak skutecznie aromatyzować Twój Biznes.