Co to jest zimna dyfuzja?
Zimna dyfuzja, nazywana również technologią zimnej dyfuzji, to najnowocześniejsza i najskuteczniejsza obecnie metoda aromatyzacji pomieszczeń. Pozwala równomiernie wypełnić zapachem nie tylko niewielkie pomieszczenia, ale nawet duże przestrzenie handlowo-usługowe. Dzięki swojej skuteczności z powodzeniem wykorzystywana jest do profesjonalnego rozpylania zapachu przy wdrażaniu aromamarketingu.
Na czym polega zimna dyfuzja?
Zimna dyfuzja polega na dyfuzji olejku, kompozycji zapachowej, pod wysokim ciśnieniem bezpośrednio do powietrza lub kanałów wentylacyjnych. Dyfuzor zapachowy przekształca olejek do postaci suchej mgiełki zapachowej, czyli tzw. mikromgiełki o maksymalnej wielkości od 0,2 do mikrometra. Cząsteczka zapachowa powstała w technologii zimnej dyfuzji jest około 100 razy lżejsza od cząsteczki aerozolu, co powoduje że nie opada, a z łatwością łączy się z powietrzem i z powodzeniem z nim wędruje, aromatyzując wnętrze.
Zalety zimnej dyfuzji
Technologia zimnej dyfuzji ma wiele zalet, które wyróżniają ją od innych metod aromatyzacji wnętrz. Przede wszystkim metoda zimnej dyfuzji nie narusza spoistości i jakości zapachu, zachowując przy tym cenne parametry olejków eterycznych. Podczas aromatyzacji na zasadzie podgrzewania lub odparowywania olejków jakość zapachu znacznie spada, a cenne właściwości olejków eterycznych są po prostu niszczone. Zapach rozpylany na zasadzie zimnej dyfuzji ma najwyższą jakość, a kompozycja zapachowa zachowuje swoje właściwości do samego końca. Dodatkowo mikrokropelki nie osiadają na różnych powierzchniach (podłodze, ścianach czy meblach), ponieważ łączą się z powietrzem i razem z nim wędrując powoli odparowując w powietrzu. Aromatyzacja na zasadzie zimnej dyfuzji jest najbardziej efektownym, a zarazem najbardziej ekonomicznym sposobem ze wszystkich dostępnych rozwiązań na rynku.
Dlaczego zimna dyfuzja jest najskuteczniejszą metodą aromatyzacji wnętrz?
Zimna dyfuzja jest najlepszą metodą aromatyzacji wnętrz, ponieważ pozwala wypełnić przestrzeń równomiernie intensywnym zapachem. Z uwagi na swoje mikro rozmiary cząsteczka zapachowa w warunkach próżni potrzebuje aż 12-14 godzin, aby opaść zaledwie o 1 metr. Dzięki temu zapach długo utrzymuje się w powietrzu, a jeden dyfuzor zapachowy jest w stanie zaromatyzować dużą powierzchnię. Dodatkową zaletą aromatyzacji za pomocą zimnej dyfuzji jest gwarancja stałości poziomu intensywności w każdym dniu używania wkładu zapachowego, bez spadku efektywności zapachu wraz z upływającym czasem. A także dzięki programatorom, w które wyposażone są dyfuzory, zapach jest tak samo wyczuwalny w każdej godzinie funkcjonowania danego miejsca. Jest to niewątpliwa przewaga nad innymi metodami aromatyzacji wnętrz.
Zimna dyfuzja w aromamarketingu
Celem aromamarkeingu jest oddziaływanie na zmysł węchu Klienta w celu osiągnięcia założonych korzyści biznesowych i marketingowych. Technologia zimnej dyfuzji daje nam pewność stałości zapachu, dlatego aromatyzacja wnętrz za pomocą zimnej dyfuzji jest jedyną właściwą metodą, która powinniśmy użyć w celu wdrożenia marketingu zapachowego. Używanie aerozoli zapachowych czy dyfuzorów, które działają w innej technologi niż zimna dyfuzja, nie jest aromamarketingiem, ponieważ są działaniem doraźnym i nie dają nam pełnej kontroli nad intensywnością, a nawet obecnością zapachu w przestrzeni handlowo-usługowej.
Dyfuzory zapachowe działające w technologi zimnej dyfuzji
Technologia zimnej dyfuzji wymaga użycia specjalnych dyfuzorów zapachowych, które przekształcą olejek zapachowy do postaci mikro mgiełki. Wybierając urządzenie do aromatyzacji warto zwrócić na jego jakość. Aromatyzery muszą zostać dobrane do powierzchni pomieszczenia, w którym będą stosowane. Moc zainstalowanej w nich pompy musi być adekwatna do aromatyzowanej przestrzeni. To właśnie moc pompy, a także jakość dyfuzora i samo rozwiązanie atomized core, świadczą o tym, czy dyfuzor posłuży nam kilka miesięcy, czy wiele długich lat.
Nie wiesz czy zimna dyfuzja jest dla Ciebie?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na Twoje pytania!