Profesjonalne zapachy do sklepu odzieżowego

Zapach w sklepie odzieżowym

Dzisiaj marketing zapachowy w branży fashion, to sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji oraz wzbudzenie pozytywnych emocji wśród Klientów. Zapach do sklepu odzieżowego często staje się integralną częścią danej marki, współtworząc część doświadczeń odbiorcy, osoby odwiedzającej salony firmowe. Wyrazisty logotyp zapachowy sprawi, że brand silnie utrwali się w świadomości i dany aromat będzie wywoływał konkretne skojarzenia z nim, zachęcając do ponownych odwiedzin oraz kolejnych udanych zakupów.

„Zapach jest potężnym czarodziejem, który przenosi nas na duże odległości w czasie i przestrzeni”

– Hellen Keller

Profesjonalne zapachy do sklepów – relaksują, odprężają, kreują atmosferę

Jak pokazują badania, profesjonalne zapachy do sklepów wpływają na decyzje zakupowe, przyciągają swoją wonią i zachęcają przypadkowe osoby do wejścia do salonu. Działają także relaksująco i odprężająco. Zwiększają komfort pracy pracowników oraz sprawiają, że Klienci czują się pewniej, lepiej oraz swobodniej. Niektóre zapachy kreują atmosferę luksusu, zwiększając prestiż usługi czy produktu. Inne sprawiają, że czujemy się bezpieczniej. Dzięki temu, Klienci spędzają więcej czasu w lokalu, chętniej kupują, a do tego, często wracają, bowiem w ich mózgu tworzą się miłe wspomnienia z marką.

Jaki zapach do sklepu odzieżowego?

Wybór należy poprzedzić badaniem potrzeb, tożsamości marki, grupy docelowej oraz dotychczasowo prowadzonej komunikacji marketingowej. Zapach w sklepie powinien być kolejnym elementem, który pasuje do dobrze przemyślanej układanki. W naszej ofercie znajdują się między innymi kwiatowe zapachy do sklepów, a także wonie owocowe, perfumowane, a także aromaty skóry i drewna. Lilia, jaśmin czy róża to nuty, które zrelaksują, wzbudzą poczucie komfortu, a także zwiększą tolerancyjność oraz komunikatywność Klientów i pracowników. Perfumowane zapachy, takie jak piżmo, ambra czy paczula są idealne do kreowania atmosfery zmysłowości i luksusu, pomagają też podkreślić prestiż produktów.

Zapach w sklepie odzieżowym

Dla sklepów odzieżowych sprzedających skórzane ubrania czy dodatki, najlepszy będzie drewniany lub skórzany zapach do sklepu. W ofercie posiadamy aromaty: drzewa sandałowego, cydrowego, sosnowego, a także dębu, jak i skóry oraz zamszu. Wzmogą poczucie profesjonalizmu, podkreślą wysoką jakość. Dzięki dobrze dobranym aromatom, marka wejdzie na wyższy poziom i zbuduje sobie lepszą reputację oraz większą rozpoznawalność wśród Klientów.