Co to jest dyfuzor zapachów?

Dyfuzor zapachów to urządzenie, które służy do stworzenia przyjemnego zapachu we wnętrzu. Inaczej mówiąc, jest to elektryczne urządzenie, za pomocą którego, jesteśmy w stanie wypełnić pomieszczenie wybraną wonią. Proces naperfumowania powietrza nazywamy aromatyzacją wnętrz.

Dyfuzor zapachów – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele metod aromatyzacji pomieszczeń, a tym samym mnóstwo różnych dyfuzorów zapachów. Zaczynając od najprostszych i najtańszych dyfuzorów z patyczkami, a kończąc na profesjonalnych dyfuzorach zapachów. Te drugie są droższe, ale z pewnością bardziej efektowne. Z uwagi na mnogość dostępnych rozwiązań, skupimy się dzisiaj na elektrycznych dyfuzorach zapachów.

Elektryczne dyfuzory zapachowe – technologie działania

Znane są różne technologie działania dyfuzorów zapachów. Nie wszystkie są jednak tak samo skuteczne. Wspomnieć należy na pewno o kilku technologiach, chociażby z uwagi na popularność zastosowania.

Dyfuzor zapachów z wiatrakiem

Dyfuzory zapachowe z wiatrakiem to bardzo proste urządzenia, które niestety nie są zbyt skuteczne. W dyfuzor wkłada się wkład nasączony kompozycją zapachową. Następnie zamontowany w środku wiatraczek wydmuchuje powietrze na zewnątrz poprzez bardzo często ozdobną kratkę. Zaletą takich rozwiązań jest ich niska cena. Niestety, jak łatwo się domyśleć, efekt aromatyzacji jest dość słaby, a przede wszystkim zapach jest bardzo krótkotrwały. Z każdym dniem użytkowania, dyfuzor daje coraz słabszy aromat.

Dyfuzor zapachów – ciepła dyfuzja

Dyfuzor zapachów, działający w oparciu o metodę ciepłej dyfuzji, jest metodą lepszą od tej z wentylatorkiem i wkładem. Jego działanie polega na tym, że w dyfuzorze mamy umieszczoną grzałkę, która podgrzewa zbiornik z olejkiem, dzięki czemu zapach uwalnia się poprzez odparowywanie. Jest to metoda dobra jedynie dla niedużych pomieszczeń. Zaletą jest to, że dyfuzory na ciepłą dyfuzję, są relatywnie tanie. Wadą jest trwałość i jakość uzyskiwanego zapachu. Pod wpływem ciepła, olejki eteryczne, czy zapachowe, bardzo tracą na jakości. A tym samym efekt aromatyzacji niestety nie zadowoli wymagających osób.

Dyfuzor zapachów ultradźwiękowy

Dyfuzor zapachów ultradźwiękowy wytwarza zapach w oparciu o ultradźwięki, które oddziałując na pojemnik z wodą, gdzie skroplony został zapach, produkują mgiełkę, która pachnie. Jest to bardzo prosta w funkcjonowaniu metoda aromatyzacji wnętrz. Dyfuzory są proste w obsłudze oraz niedrogie. Jednakże wytwarzany zapach krótkotrwały, a przy większych pomieszczeniach, może nawet nie być wyczuwalny. Ultradźwiękowe dyfuzory sprawdzą się na małych przestrzeniach oraz tam, gdzie mamy czas by minimum raz, dwa razy dziennie nalać wody do zbiornika, a następnie skroplić tam swój zapach.

Dyfuzor zapachów – zimna dyfuzja

Zimna dyfuzja jest nowoczesną technologią. Jest najnowocześniejszą i najbardziej efektowną metodą aromatyzacji pomieszczeń, jaką do tej pory wymyślono. Polega ona na tym, że specjalne urządzenia, czyli elektryczny dyfuzor zapachów, przekształca olejek do postaci miko kropelki zapachowej. Z dyfuzora wychodzi tzw. sucha, zimna mgiełka. Jest to bardzo lekki zapach, który łączy się z powietrzem i razem z nim wędruje, aromatyzując przy tym bardzo równomiernie wnętrze. Taki dyfuzor zapachowy ma wiele zalet. Po pierwsze zapach jest bardzo wydajny, a tym samym koszty eksploatacji, czyli zużycia olejku są relatywnie niskie. Jeden kartridż z kompozycją zapachową może bowiem wystarczyć nawet na kilkanaście miesięcy. Po drugie zapach nie traci na jakości z każdym dniem użytkowania. Każdego dnia intensywność zapachu jest taka sama jak na początku. Dyfuzory te są zaawansowane, dzięki czemu proces aromatyzacji może zostać w pełni zautomatyzowany.

Jak wybrać odpowiedni dyfuzor zapachu?

Aby dokonać słusznego wyboru w temacie doboru odpowiedniego dyfuzora zapachów, należy przede wszystkim zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Do bardzo małych pomieszczeń oraz do domowego użytku, być może dobrze sprawdzą się dyfuzory ultradźwiękowe lub te z wiatrakiem, czy też te podgrzewające olejek. Wybierając dyfuzor na potrzeby firmy, warto jednak postawić na w pełni profesjonalny aroma dyfuzor zapachów. Reasumując, zawsze trzeba przeanalizować własne potrzeby, a także poznać ceny każdego rodzaju dyfuzora. Przy wyborze warto skupić się na porównaniu jakości proponowanych dyfuzorów zapachowych. I ostatecznie wybrać ten, który ma najlepszy stosunek jakości do ceny.

Elektryczny dyfuzor zapachowy Prolitec

W Aroma Projekt stawiamy przede wszystkim na najwyższą jakość. Oferujemy naszym Klientom najlepsze w swojej klasie markowe dyfuzory zapachowe, które działają na zasadzie zimnej dyfuzji. Wszystkie nasze dyfuzory zapachów są elektryczne, co oznacza, że musimy podłączyć je do prądu. Oczywiście mają one wbudowaną baterię, która podtrzyma bieżącą godzinę i ustawienia wprowadzone w programator. Bateria ta jednak nie uruchomi naszych dyfuzorów. Każdy nasz dyfuzor zapachów produkowany jest w USA. Pod każdym naszym urządzeniem i zapachem podpisuje się znana firma Prolitec, która jest liderem na światowym rynku aromamarketingu. Nasz zapachowy system wdrażamy w Polsce z powodzeniem od prawie już 10 lat.

Profesjonalny dyfuzor zapachów – cena

Profesjonalny dyfuzor zapachów na pewno nie jest najtańszym aromatyzerem na rynku. Niestety, jak większość z nas dobrze wie, za wysoką jakość niestety trzeba zapłacić. Zapłacić może nieco więcej, niż za np. tani chiński dyfuzor zapachów, ale cieszyć się najwyższą jakością i pełnym bezpieczeństwem zapachów. W Aroma Projekt dokładamy wszelkich starań, by ceny naszych produktów i usług, szły w parze z ich jakością. Priorytetem jest dla nas zadowolenie naszych Klientów. Swoją usługę kierujemy do wymagających Klientów, którym tak jak i nam, szkoda jest życia na słabej jakości zapachy 🙂 Serdecznie zapraszamy do współpracy Klientów z całej Polski. Z przyjemnością przygotujemy dla Was naszą propozycję – atrakcyjną ofertę na wdrożenie aromamarketingu.

Dyfuzor zapachów Aroma Projekt

Podsumowując, dyfuzor zapachów to urządzenie do aromatyzacji powietrza, a więc do tworzenia zapachu w pomieszczeniu. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam nieco temat elektrycznych dyfuzorów zapachów. Jeśli natomiast, nadal nie wiecie od czego zacząć swoją przygodę z zapachami, serdecznie zapraszamy Was do naszego pachnącego świata! Z wielką przyjemnością opowiemy Wam o naszych dyfuzorach i zapachach. Czekamy na Was! Dzwońcie, piszcie, przybywajcie do Aroma Projekt! 🙂