AirQ 1290

Dyfuzor zapachowy AirQ 1290, inaczej nazywany AQ1290

AirQ1290 – elektryczny dyfuzor zapachowy, czyli urządzenie do profesjonalnej aromatyzacji pomieszczeń marki Prolitec.

Aromatyzacja dużych przestrzeni lub poprzez wentylację

Przy dyfuzji zapachu bezpośrednio w pomieszczeniu, urządzenie AirQ 1290, służy do profesjonalnej aromatyzacji pomieszczeń i wdrożenia aromamarketingu w pomieszczeniach o powierzchni od 300 do 1500 m2.

Przy aromatyzacji poprzez system nawiewów HVAC dyfuzor ten rekomendujemy do montażu pod nawiewy o wydajności od 900 m3 do 5 000 m3.

Dyfuzor AirQ1290 świetnie sprawdza się do aromatyzacji dużych przestrzeni np. sklepów, biurowców, hoteli, siłowni, kasyn, a także salonów samochodowych.

Aromatyzacja pomieszczeń od 300 do 1500 m2

Technologia zimnej dyfuzji

Urządzenie wolnostojące lub naścienne

Dedykowany do podpięcia pod system wentylacji mechanicznej

Programator – 21 programów pracy w tygodniu

Cyfrowy wyświetlacz i timer

Łatwe ustawienie intensywności zapachu

Najwyższa moc aromatyzacji

AirQ 1290 – elektryczny dyfuzor zapachowy do dużych przestrzeni

Dyfuzor zapachowy AirQ 1290 to elektrycze urządzenie do aromatyzacji pomieszczeń o kubaturze do 5000 m3. Dzięki swojej innowacyjnej technologii pozwala stworzyć piękny, niezwykle intensywny i równomiernie rozprowadzony zapach w pomieszczeniu. Dyfuzor AQ1290 jest bardzo oszczędnym urządzeniem do rozpylania zapachu. Aromatyzacja za jego pomocą jest niezwykle ekonomiczna i efektowna.

Technologia zimnej dyfuzji, czyli najnowocześniejsza metoda aromatyzacji

Dyfuzor AirQ1290 działa w technologii zimnej dyfuzji, która jest najnowocześniejszą i najefektywniejszą metodą aromatyzacji pomieszczeń. Zachodzący podczas aromatyzacji proces nebulizacji polega na przekształceniu kompozycji zapachowej, mającej postać cieczy, w suchą, pachnącą mgiełkę. Mgiełka zapachowa to nic innego jak nano cząsteczki zapachowe, które dzięki swojej mikroskopijnej wielkości są w stanie połączyć się z powietrzem i razem z nim wędrować.

Automatyczne dozowanie zapachu

Aromatyzer AirQ 1290 posiada wbudowany wyświetlacz i timer, który ułatwia proces sterowania procesem aromatyzacji. Stosunkowo prosty sposób ustawienia natężenia zapachu sprawia, że dyfuzor jest bardzo prosty w obsłudze. Wbudowany w urządzenie, zaawansowany programator, pozwala ustawić godzinę włączenia i wyłączenia urządzenia, a tym samym proces aromatyzacji pomieszczeń może zostać w pełni zautomatyzowany. Urządzenie posiada możliwość działania w 21 programach pracy w ciągu tygodnia.

Możliwość połączenia dyfuzora zapachowego AirQ 1290 z nawiewem

Urządzenie aromatyzujące AirQ 1290 jest dyfuzorem dedykowanym do podpięcia pod system nawiewów wentylacji mechanicznej lub rekuperacji, a także klimatyzacji kanałowej. Przed uruchomieniem dyfuzor montuje się naściennie lub ustawia w bezpiecznym miejscu pod kanałem nawiewnym, tam gdzie chcemy połączyć go z systemem rur nawiewnych (kwadratowych, prostokątnych lub spiro). Następnie za pomocą specjalnego zestawu montażowego HVAC (m.in. rurki) łączy się dyszę wylotu zapachu z kanałem nawiewnym.  Mikro mgiełka zapachowa dozowana jest wówczas, nie bezpośrednio w pomieszczeniu, ale prowadzona jest rurką do kanału, gdzie następuje proces aromatyzacji powietrza. Następnie, pachnące już powietrze, rozprowadzane jest po obiekcie i nawiewane do wnętrza poprzez anemostaty nawiewne rozmieszczone w pomieszczeniach.

Specyfikacja techniczna dyfuzora AirQ 1290

Kolor: biały

Wymiary urządzenia: 39,4 cm x 34 cm x 17,2 cm 

Waga: 6,2 kg

Wielkość cząsteczki zapachowej: mniej niż 1 μm

Zasilanie: 100 – 240V, 50/60 Hz

Wkład zapachowy: baniak – kartridż z kompozycją zapachową 2 500 ml

Obudowa: z wytrzymałego włókna szklanego, zamykana na klucz 

Temperatura działania: od 0°C do 40°C, przy wilgotności mniejszej niż 85%

Zapach rozprowadzany poprzez system nawiewów

Aromatyzacja z wykorzystaniem kanałów nawiewnych wentylacji mechanicznej, klimatyzacji czy rekuperacji to doskonały sposób na równomierne rozprowadzenie zapachu po poszczególnych pomieszczeniach w obiekcie.

Zapach pojawi się w każdym pomieszczeniu, które posiada sprawny anemostat nawiewny. Wykorzystując tą metodę aromatyzacji wnętrz należy pamiętać, że system nawiewów musi działać sprawnie, filtry muszą być wymieniane na czas i oczywiście nawiewy muszą być uruchomione w momencie dyfuzji kompozycji do kanału nawiewnego.

AirQ1290, czyli profesjonalny dyfuzor do rekuperacji

Dyfuzor zapachowy AirQ 1290 oferujemy w Aroma Projekt w kilku wersjach. Proponujemy naszym Klientom nie tylko wersję naścienną lub wolnostojącą, ale również AQ1290 w opcji pod HVAC. Jest to wówczas urządzenie dostosowane do wykorzystania jako dyfuzor podłączany do nawiewu. Tak więc w zestawie znajduje się wszystko co potrzeba, by podłączyć dyfuzor do wentylacji. Profesjonalne urządzenie wyposażone w elementy montażowe pod nawiew (złączki, rurki, krućce). Dzięki temu AirQ1290 świetnie sprawdza się jako dyfuzor do wentylacji mechanicznej, rekuperacji oraz klimatyzacji kanałowej.

AirQ1290  w wersji Air Flow

Dyfuzor AirQ1290 pod HVAC dostępny jest również w nowoczesnej wersji Air Flow. Wówczas urządzenie wyposażamy w specjalny sensor, czyli czujnik przepływu powietrza w kanale. Urządzenie uruchamia się wówczas dopiero wtedy, gdy czujnik wykryje ruch powietrza w kanale. Z tego względu jest to opcja doskonała do wszystkich miejsc, gdzie nawiewy wentylacji mechanicznej, rekuperacji czy też klimatyzacji kanałowej uruchamiane są nieregularnie, zazwyczaj tylko wedle potrzeb użytkowników obsługiwanej centralą przestrzeni.

Tryby pracy dyfuzora AQ1290

Dyfuzor zapachowy AQ1290 jest aromatyzerem bardzo zaawansowanym. Posiada wbudowany zegar, baterię, która go podtrzymuje, a także programator czasu pracy. AQ1290 może pracować w dwóch trybach pracy – 24/7 oraz Run Program.

AQ1290 – Opcja 24/7

Tryb 24/7, jak sama nazwa wskazuje, to dozowanie zapachu 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. W tym trybie urządzenie dozuje zapach zawsze wtedy, gdy ma dostęp do prądu. A następnie uruchomiliśmy dyfuzor przyciskiem POWER. Zapach dozujemy cały czas, ale oczywiście w wybranej intensywności oraz ustawionym interwale, czyli przerwie w rozpylaniu zapachu. Na dłuższą metę opcja ta będzie wygodna dla osób, które chcą stosować aromatyzację nieregularnie.

AQ1290 – Opcja Run Program

Warto zaznaczyć, że rekomendowanym trybem pracy dla każdego dyfuzora zapachowego, jest zawsze tryb Run Program. W tym również dla dyfuzora AirQ 1290 polecamy używanie tego trybu. Dyfuzor czyta wówczas wszystkie ustawienia, które zostały wprowadzone we wbudowany w urządzenie programator. AQ1290 rozpyla wtedy zapach w zaprogramowanych przedziałach czasowych. Tylko w ustalonych wcześniej dniach tygodnia oraz określonych godzinach. Przykładowo, aromatyzowany obiekt czynny jest dla Klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Dzięki programatorowi dyfuzor będzie tworzył zapach tylko w dni robocze między godziną 8 a 16. Należy podkreślić, że dyfuzor AirQ1290 sam się uruchomi i sam wyłączy w odpowiednim czasie. Użytkownik dyfuzora nie musi pamiętać o jego włączaniu i wyłączaniu. Dzięki temu proces aromatyzacji mamy w pełni zautomatyzowany. Dodatkowo korzystanie z trybu Run program, daje nam pewność oszczędności. Przede wszystkim nie będziemy niepotrzebnie zużywać zapachu poza godzinami naszej pracy.

Specyfikacja techniczna oraz instrukcja obsługi dyfuzora AirQ 1290

Aroma Projekt, jako Główny Certyfikowany Partner Prolitec w Polsce, gwarantuje oryginalność i najwyższą jakość oferowanych produktów. Z każdym produktem dostarczamy naszym Klientom stosowną dokumentację. Jeśli natomiast masz jakąkolwiek potrzebę, skontaktuj się z nami. Jeśli potrzebujesz jakiekolwiek dokumenty dotyczące dyfuzora AirQ 1290 , chętnie pomożemy. Zadzwoń do nas lub napisz, a nasi pracownicy udostępnią Ci specyfikację produktu czy instrukcję obsługi dyfuzora AirQ 1290.

Zapachy do dyfuzora AirQ 1290

Wkłady zapachowe (baniaki – kartridże z olejkiem) do urządzeń AirQ 1290.

Oferujemy pełną gamę zapachów dedykowanych do dyfuzorów zapachowych marki Prolitec.

Proponowane zapachy do aromamarketingu podzielone są na trzy podstawowe grupy – Primary Collection, Designer Collection oraz Prestige Collection. Dodatkowo mamy w ofercie zapachy Prolitec – spożywcze, neutralizujące, sezonowe oraz wiele innych. Oferujemy rozwiązania zapachowe dla każdej branży – zapachy do sklepów, biur, siłowni, hoteli, sklepów spożywczych, odzieżowych, gabinetów lekarskich, salonów fryzjerskich, kosmetycznych i SPA.

Zapachy dedykowane to tego urządzenia zapachowego spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa oraz posiadają stosowne certyfikaty bezpieczeństwa.

Jesteś zainteresowany zakupem lub wynajmem dyfuzora AirQ 1290?

Skontaktuj się z nami! Przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertą!