Aromatyzacja poprzez system nawiewów wentylacji mechanicznej i rekuperacji

Aromatyzacja poprzez system nawiewów wentylacji mechanicznej i rekuperacji to jeden z najefektowniejszych i najbardziej skutecznych sposobów na stworzenie zapachu we wnętrzu. Polega na połączeniu dyfuzora zapachowego z systemem wentylacji mechanicznej, rekuperacji czy też klimatyzacji kanałowej. Wymaga użycia specjalnych urządzeń do rozpylania zapachu, czyli profesjonalnych dyfuzorów zapachowych. Należy zaznaczyć, że musimy zastosować dyfuzor zapachu, koniecznie przystosowany do montażu pod system nawiewów. Z tego powodu nie każdy dyfuzor zapachowy wykorzystać można do stworzenia zapachu za pomocą kanałów nawiewnych.

Aromatyzacja poprzez system nawiewów – jaki dyfuzor zapachowy wybrać?

Dyfuzor zapachowy, który możemy wykorzystać do aromatyzacji poprzez system nawiewów wentylacji mechanicznej i rekuperacji, musi działać na zasadzie zimnej dyfuzji. Należy podkreślić, że technologia zimnej dyfuzji jest najnowocześniejszą i najefektowniejszą metodą aromatyzacji pomieszczeń. Polega na tym, że urządzenie zapachowe przekształca olejek zapachowy do postaci nano cząsteczki zapachowej. Powstaje w ten sposób zapach, który ma wielkość poniżej mikrona. Dzięki temu swobodnie łączy się on z powietrzem i razem z nim wędruje. Przy podłączeniu dyfuzora do systemu nawiewów, zapach transportowany jest przez powietrze w kanale nawiewnym.

Montaż dyfuzora zapachu do wentylacji

Aromatyzacja poprzez system nawiewów wentylacji mechanicznej i rekuperacji wymaga odpowiedniego montażu. Urządzenie do aromatyzacji montujemy zawsze pod kanałem nawiewnym. Następnie należy połączyć dyfuzor z systemem nawiewnym za pomocą specjalnego, odpowiedniego przyłącza HVAC. Mgiełka zapachowa, która wychodzi z dyfuzora zapachowego, transportowana jest do kanału nawiewnego za pomocą odpowiedniej rurki. Rurka ta spełniać powinna wszystkie normy, a także powinna mieć odpowiednią długość oraz kąt nachylenia przy wejściu w kanał. Proces aromatyzacji, czyli połączenie zapachu z powietrzem, następuje w kanale nawiewnym. Następnie zapach rozprowadzamy po pomieszczeniach wraz z nawiewanym powietrzem. Dzięki temu z każdego anemostatu nawiewnego (sprawnego, wyregulowanego) nawiewa nam pachnące powietrze. Bardzo ważne, by montażu aromatyzera dokonał certyfikowany dostawca usług, z uwzględnieniem wszystkich wskazówek działu technicznego Aroma Projekt.

Zapach do wentylacji – czy warto?

Często nasi Klienci rozważają, czy warto wdrożyć aroma marketing, wykorzystując system nawiewu. Uważamy, że tak, warto. Każdy, kto posiada w swoim obiekcie wspomniany wcześniej system wentylacji mechanicznej, rekuperacji, a także klimatyzację kanałową, powinien rozważyć ten sposób aromatyzacji swoich pomieszczeń. Pierwszą zaletą jest fakt, że zamiast montażu kilku dyfuzorów zapachowych, użyjemy jednego mocnego urządzenia. Za jego pomocą rozpylimy zapach, który następnie rozprowadzimy za pomocą mechanicznego nawiewu. Przede wszystkim daje nam to oszczędność, jeśli chodzi o koszt zakupu lub wynajmu dyfuzora zapachowego. Kolejną zaletą jest to, że wybrany zapach, subtelnie wypełni każdy zakątek aromatyzowanego obiektu. Pachnieć będzie w każdym pomieszczeniu, w którym posiadamy anemostat nawiewny. Nasi Klienci cenią sobie również możliwość zgrania naszego systemu zapachowego z ich domem inteligentnym. A także możliwość sterowania zapachem z poziomu jednego urządzenia. Należy jednak pamiętać, że decydując się na aromatyzację poprzez nawiew, system nawiewowy musi być całkowicie sprawny, a filtry musimy wymieniać zawsze na czas.

Aromatyzacja poprzez system nawiewów – jak dobrać odpowiedni dyfuzor zapachowy?

Jeśli rozważymy wszystkie za i przeciw, a następnie zdecydujemy się na taki sposób aromatyzacji, staniemy przed dylematem wyboru odpowiedniego urządzenia do aromamarketingu. Tak jak zawsze powtarzamy, tutaj również chcemy nadmienić, że dyfuzor kupujemy raz na wiele, wiele lat. Warto zatem zdecydować się na profesjonalny i najwyższej jakości dyfuzor zapachowy. W przypadku aromatyzacji poprzez system nawiewów wentylacji mechanicznej i rekuperacji, moc dyfuzora zapachowego, dobieramy przede wszystkim do wydajności centrali wentylacyjnej. Kolejnym aspektem, który zawsze rozważamy jest powierzchnia, którą dana centrala obsługuje. Bardzo często o wyborze optymalnego aromatyzera, decyduje ilość pomieszczeń, którą chcemy wypełnić zapachem. Następnym ważnym krokiem jest również zbadanie możliwości montażu. Tak, by zachować wszystkie strategiczne aspekty prawidłowego montażu dyfuzora pod kanałem nawiewnym. Warto tutaj zasięgnąć porady doświadczonej firmy, która zajmuje się wdrażaniem aroma marketingu oraz profesjonalną aromatyzacją wnętrz.

Dyfuzory zapachowe Aroma Projekt do wentylacji i rekuperacji

W ofercie Aroma Projekt znajdziesz dyfuzory zapachowe do aromatyzacji poprzez system nawiewów wentylacji mechanicznej i rekuperacji oraz klimatyzacji kanałowej. Jeśli chciałbyś zgłębić temat stworzenia zapachu poprzez nawiew, skontaktuj się z nami. Warto, byś przygotował potrzebne nam informacje – przede wszystkim wydajność centrali wentylacyjnej, powierzchnię oraz liczbę pomieszczeń, jaką system obsługuje. Po otrzymaniu wszystkich informacji, z przyjemnością, przygotujemy dla Ciebie ofertę na optymalny dyfuzor zapachowy. Urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania i posłuży Ci wiele, wiele lat. A w kolejnym kroku, zajmiemy się tym, co w naszej pracy jest najważniejsze. Przede wszystkim zaproponujemy Ci zapachy. Piękne i niebanalne kompozycje zapachowe idealne do montażu pod wentylację. Trzeba pamiętać, że nie każdy zapach będzie odpowiedni do rozpylenia poprzez system nawiewów wentylacji mechanicznej i rekuperacji.